MPO / MTP “Çoklu Fiber Push-On / Pull-off” anlamına gelir. MPO / MTP teknolojisinin amacı, 8 (örneğin) fiberden yalnızca 1 tek kablo çekebilmenizdir. Bu yüzden, 8 ayrı fiber kabloyu yamalamak yerine, yalnızca 1 konektörlü yama 1 kablosuna ihtiyacınız var. MPO MTP Fiber kablo, 100 Gigabit modüller gibi tüm ağ ve cihaz ihtiyaçları için çeşitli uygulamalarda kullanılır.
MTP / MPO genellikle şerit fiber optik yama kablolarında veya çoklu fan düzeneklerinde şerit fanda kullanılır. Şerit fiber optik kablolar, her bir kılıfın içinde çoklu fiberglasa sahiptir, MTP / MPO ayrıca her bir konektörün içinde çoklu fiberglas çekirdeğidir. Diğer bir deyişle, her bir MTP / MPO fiber optik patch kablosu, örneğin, 4 fiber, 8 fiber, 12 fiber, vb. Birçok cam elyafı bağlantısı vardır. Tipik MTP / MPO fiber optik patch kablosu montajları gibi LC, MTP / MPO – 12 MT-RJ, vb. MTP / MPO fiber optik patch kablolar, PC ve APC Polish gibi tek modlu ve çok modlu olarak da temin edilebilir.

MTP fiber optik patch kablosu, eski MPO’nun yükseltme versiyonu olan MTP fiber optik konektörleriyle birlikte. MTP, MPO’ya kıyasla daha iyi mekanik ve optik fiber performansına sahiptir. Hem MTP hem de MPO serisi kablolar çoklu fiber konektörlerdir. Her bir konektörde birçok fiber optik kanal vardır. Bu tür çoklu fiber özelliklerinden dolayı, bu bağlayıcıların çoklu fiber kablolarla, özellikle de şerit çoklu fiber optik kablolarla kullanılması gerekir.

MTP ve MPO fiber optik kablolar Kadın ve dişi veya erkek – erkek ve kadın – erkek yapılandırmalarında mevcuttur. Erkek versiyonun MTP pinleri var. Bunlar 12 fiber MTP konektör, 24 Fiber MTP konektör, 48 Fiber MTP konektör varyasyonuyla yapılabilir. Tüm MTP ve MPO sonlandırmalarımız için MTP fiber optik konektörler kullanıyoruz, böylece en yüksek performansı elde ediyoruz. Birçok ek seçenek ve kombinasyon mevcuttur. Tüm çoklu fiber optik kablolar özelleştirilebilir.

MTP’yi daha iyi anlamak için, size bazı MTP terminolojisini tanıtacağım:
MTP sandıklar
MTP kasetleri
MTP çıkışları
Direkt Bölmeler (MTP – LC veya MTP – SC kabloları)

MTP Sandıklar Hakkında
MTP Trunk kablosu, Veri Merkezi Uygulamaları için tasarlanmıştır. Bu kablo, dış çapı 3,0 mm veya 4,5 mm olan yuvarlak bir kablodur (her iki tarafta iki ceketi bulunur).

MTP Fiber Optik Kaset Hakkında
MTP kaseti, MTP’yi 12 SC / LC konektörü ve 24 konektörü için mevcut olan SC / LC konektörlerine ayıran temel bir durumdan başka bir şey değildir.

MTP yayınları hakkında
MTP çıkış kabloları, aynı ceket içinde paketlenmiş çoklu kablolardır.
Bu aynı zamanda bir Breakout kablosu olarak da adlandırılır.

Doğrudan Bölmeler Hakkında (LC’den MTP’ye veya SC kablolarından MTP’ye)
MTP Doğrudan Bölünmüş kablolar, doğrudan MTP konektöründe yapılmış fanoutlu kablolardır.
Bunlar, MTP kasetlerine ve / veya MTP patch panellerine takmak için yüksek yoğunluklu Data Center uygulamaları için tasarlanmıştır.

MPOFibers.com, MTP fiber optik Konektörler, MTP fiber kablolar, MTP / MPO Kasetleri, MTP fan çıkışı kabloları, Özel Çok fiber kablolar, tek modlu yama kablosu, MTP / MPO çoklu fiber kablo, fiber optik pigtailler, şerit gibi fiber yama kabloları sağlar fiber optik kablolar ve daha fazlası. MPO / MTP fiber patch kablolar UPC ve APC cilalarında bulunur ve hem çok modlu hem de tek modlu uygulamaları destekler. Bu fiber kablolar garantili kalite ile test edilir ve kolayca kurulabilir, bu da zaman ve para tasarrufu sağlar.