MPO / MTP fiber koparma / fan-out kablosu, MPO / MTP konektörünü ve fiber optik kabloyu Optik Dallanma Cihazı ile işledikten sonra, bir ucun bir MPO / MTP konektörü olduğu ve diğer ucun çeşitli şekillerde eşleştirilebileceği anlamına gelir. LC / SC / FC gibi konektörler (en yaygın kullanılan LC). Yaygın türler MPO / MTP (8 çekirdekli) ila 4 x LC fiber koparma kablosu, MPO / MTP (12 çekirdekli) ila 6 x LC fiber koparma kablosu ve MPO / MTP (24 çekirdekli) ila 12 x LC fiber koparma kablosudur . çapraz tip önceden bağlanmış MPO / MTP teknolojisi aracılığıyla, bir uç 40G / 100G’ye bağlanır, diğer uç 10G’ye bağlanır ve bir 40G / 100G, yüksek hızlı bir bağlantı noktası (MTP / MPO) elde etmek için birkaç 10G’ye ayrıştırılır düşük Hız bağlantı noktaları için ideal aktarım (LC / SC / FC). MPO / MTP-LC fiber koparma, anahtarlar, rafa monte paneller ve ana dağıtım kablo panoları gibi çok sayıda çekirdek, kompakt tasarımı, küçük boyutu vb. Nedeniyle mevcut birçok DC ortamında kullanılabilir.

MPO / MTP Fiber Breakout Kabloların Başlıca Avantajları

  1. MPO / MTP fiber koparma kablosu, anahtar bağlantı noktası hasarı veya hataları riskini azaltabilen, yüksek yoğunluklu anahtar bağlantı noktası çoğaltması elde etmek için düzgün, yüksek yoğunluklu bir yöntem sağlar.
  2. MPO / MTP fiber koparma kablosu, kabinde daha az yer kaplar ve geleneksel fiber optik kabloya göre daha iyi dikey yönetime sahiptir. Örneğin, MPO / MTP 12 çekirdekli koparma kablosu, aynı sayıda çekirdeğe sahip fiber optik kablolardan çok daha küçüktür.
  3. Yerel alan ağlarının ve depolama ağı merkezlerinin yönetiminde optik kabloların tıkanmasının neden olduğu rahatsızlığı azaltın; Soğutma hava akışını artırarak kabloları veya ekipmanı taşımayı / eklemeyi / değiştirmeyi kolaylaştırır.
  4. MPO / MTP fiber koparma kablosu, kablolama altyapısı ve elektronik cihazlar arasında sorunsuz entegrasyon sağlamak için elektronik cihazların ağ bağlantı noktalarını eşleştirmek için mühendislik özelleştirmesini dahil etmek için kullanılabilen aralıklı LC kesintileri sağlar.

MTP-LC Breakout Kablosunun Tipik Uygulaması?

MTP-LC Breakout Kablosu, blade anahtar kartlarının bağlantı noktası çoğaltması için kullanılır ve bu bağlantı noktalarının diğer cihazlara bağlanmasını kolaylaştırır. Spesifik uygulamaya ve ne tür bileşenlerin eklendiğine bağlı olarak, iki tür dal atlama teline, modül dal atlama tellerine ve ana dal atlama tellerine ayrılır.

Modül dalı atlama teli doğrudan MTP-LC modülünün arkasına bağlanır ve anahtar bağlantı noktası aynı veya bitişik rafta bulunan dağıtım çerçevesine kopyalanır. Bu uygulama genellikle kullanıldığında, anahtar MDA veya sütun başlığı değişiminde bulunur.

 

Anahtar dağıtım paneli, anahtarın bulunduğu konumun dışında bulunur. Bu uygulamanın dağıtımı, genellikle evrensel bir anahtarlama alanınız ve bağlantı noktası çoğaltması için gereken ana dağıtım alanınız (MDA) olduğunda gerçekleşir.