Günümüzün yüksek elyaf sayımlarına yönelik artan talep, çok elyaflı teknolojinin gelişimini patlatmıştır. FiberStore, MPO / MTP fiber patch kablo ve kasetlerin ana imalatlarından biridir ve 12, 24, 48 ve hatta 72 fiber MTP yüksüklerini kullanarak benzersiz MTP çözümleri tasarlayan diğer birçok MPO / MTP fiber arabağlantı ürünüdür.

MTP Bagaj Kablosu nedir?
MTP devre kablosu, 12 fiber itme / çekme optik konektörleri kullanarak 12 ila 144 fiber bağlantısı sağlar, hataları en aza indirir ve boşlukları azaltır. MTP devre kablosu daha düşük bükülme yarıçapları ve daha küçük gevşeklik döngüleri sağlar. Geleneksel bulkier kablolama çözümlerine göre 6 kata kadar kablo tepsisi kapasitesi sağlayarak yüzde 65’e kadar yer tasarrufu sağlar. MPO bagaj kablosu, kolay yönlendirme ve gelişmiş depolama sağlayan yuvarlak furkasyon ayaklarına sahiptir. Küçük profil furkasyon fişi ile gerilimsiz kablo montajına izin verir, gövdenin dışında bacak bırakmaz ve gerilim azaltıcı montaj kızakları ile birlikte gönderilir.

MTP Extender / MTP Uzatma Gövdesi Nedir?
MTP uzantısı Trunk, bölge dağıtımından bağlantı alt kümelerini, bir ucunda sabitlenmiş (erkek) MTP konektörü, diğer ucunda sabitlenmemiş (dişi) MTP konektörleri bulunan ekipman bölgelerine genişletir. MTP yan fişlerini modüllerle veya kablo demetlerine sabitlemezken, MTP yan montaj parçalarını MTP konektör panelleri aracılığıyla gövdelere sabitledi.

MTP kuplörleri nedir?
MTP kuplörleri, iki MTP konnektörünü bir arada tutan basit plastik dikdörtgenlerdir. Bir MTP kuplörüne giren bir kablonun bir erkek konektöre sahip olması gerekir. Diğer kablonun dişi bir konektörü olmalıdır. MTP kuplörleri tuşa kadar anahtarlanabilir veya tuşa kadar anahtarlanabilir. MTP kablosunun konektörün üst kısmında bir klips vardır. Anahtarlı-anahtarlı kuplörde, klipsler her iki kabloya da aynı yönde işaret edilir. Bir tuş-yukarı-aşağı-kaplin bağlantısında. Bir tuş-yukarı-aşağı-kaplin kuplörü üzerinde klipsler karşı taraftadır. Bu aynı zamanda sinyalin polaritesini de etkiler. Anahtarlı-up-kaplinlere anahtarlama polariteyi tersine çevirir. Key-up-key-off kaplinleri orijinal polariteyi korur. Bu başlangıçta bana karşı sezgiseldi. Yine de düşündüğümde mantıklı geldi.

MTP koşum takımı nedir?
Bir MTP kablo demeti, LC dupleks konektörlerine 12 fiber MTP sonlandırmasını dağıtır. Sabitlenmiş bir MTP konektör fişi aracılığıyla gövdelere LC uniboot dubleks konektörlerle çift fiber elektronik bağlantı noktalarına bağlanır. 6 dubleks jumper’tan daha az yer kaplar, soğutma verimliliği için hava akışını iyileştirir. Yüksek fiber sayısına sahip SAN direktörleri ve anahtar bıçakları üzerindeki kablo bağlantılarının kullanımını kolaylaştırarak, ekipman patch panellerinde daha yüksek yoğunluk sağlar. MTP kablo demetleri iki uzunlukta mevcuttur: minimum kablo gevşemesi için kısa kablo demeti bacakları ve bir kabin içinde esneklik için uzun kablo demeti bacakları.